">     Chusteczki wodne - najlepsze do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka                                                                                                                               

Chusteczki wodne - najlepsze do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka

Co to są chusteczki wodne

 

Właściwa pielęgnacja okolicy pieluszkowej to najważniejszy sposób zapobiegania pieluszkowemu zapaleniu skóry. Niestety powszechnie stosowane chusteczki nawilżające często są powodem nasilenia problemu. Zawierają bowiem szereg substancji chemicznych i zapachowych, które mogą wykazywać silne działanie uczulające i drażniące. Dlatego jako pediatra z dużym zadowoleniem przyjęłam pojawienie się na rynku chusteczek wodnych, których głównym składnikiem jest woda. Chusteczki wodne to ulepszona wersja wacika z wodą. Dlaczego ulepszona. Bo można ją zabrać na spacer. Bo zawierają dodatkowe substancje o charakterze dezynfekującym (np. ekstrakt z pestek greipfruta) oraz  pielęgnujących (gliceryna). Moją uwagę przyciągnęły chusteczki kilku producentów.

 

1. Chusteczki wodne WateerWipes dla noworodków i niemowląt - zawierają 99,9% wody. Jedynym składnikiem innym niż woda jest 1 kropla ekstraktu z pestek grejpfruta, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Chusteczki te rekomendowane są nawet dla bardzo delikatnej skóry wcześniaka. Skład idealny, nie ma niczego, co mogłoby podrażniać delikatną skórę noworodka i małego niemowlęcia. 

Chusteczki WaterWipes dla noworodków i niemowląt posiadają atesty Allergy UK (Brytyjskie Towarzystwo Alergologiczne), Francuskiego Stowarzyszenia Profilaktyki Alergii oraz Północnoamerykańskiego Stowarzyszenia Atopowego Zapalenia Skóry. Chusteczki mają też pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

 

Dodatkowym atutem tych chusteczek jest dokładna instrukcja użytkowania. Producent zaleca:

1. Używanie chusteczek WaterWipes odpowiedzialnie. Chusteczki nigdy nie powinny być wyrzucane do toalety!

2. Zaleca by otworzyć opakowanie w ciągu 18 miesięcy od daty produkcji i zużyć jego zawartość w ciągu miesiąca od otwarcia.

3. Ponieważ chusteczki wodne WaterWipes nie zawierają środków chemicznych, które wiążą płyn w chusteczkach, zawarta w nich woda może spłynąć na spód opakowania. Aby rozwiązać ten problem, producent zaleca poprawne zamykanie opakowania oraz obracanie opakowania chusteczek WaterWipes do góry dnem, a następnie delikatne ściskanie i ugniatanie opakowania przez kilka sekund. W ten sposób woda zostanie równomiernie rozprowadzona po zawartości opakowaniu, a chusteczki odzyskają swoją wilgotność i będą znów tak świeże, jak wtedy, gdy zostały wyprodukowane.

 

Producent deklaruje, że jego produktu można używać również do oczyszczania skóry twarzy niemowlęcia. Chusteczki należy zużyć w ciągu 2 tygodni od otwarcia opakowania.

 

Chusteczki WaterWipes nie zawierają włókien syntetycznych i w ciągu 12 tygodni ulegają całkowitej biodegradacji.

 

W opakowaniu jest 60 chusteczek. 

 

 

Chusteczki wodne

 

2. Chusteczki wodne  WaterWipes Soapberry – to drugi produkt  Edwarda McCloskey – ojca, który szukał rozwiązania problemu nawracających odparzeń okolicy pieluszkowej u swojej  córeczki.  Chusteczki te poza wodą i wyciągiem z ekstraktu grejpfruta zawierają wyciąg z orzechów mydlanych, który wspomaga właściwości oczyszczające chusteczek za sprawą saponin: naturalnego i delikatnego środka o działaniu myjącym. Dzięki ekstraktowi z pestek grejpfruta i wyciągowi z orzechów mydlanych chusteczki łagodnie, a zarazem skutecznie oczyszczają skórę z większych zabrudzeń. Również tych chusteczek  można używać do mycia innych niż pupa, części ciała. Nadają się do mycia twarzy i rączek. Chusteczek można używać od pierwszych dni życia. Również w przypadku tych chusteczek nie można się przyczepić do składu. Skład naturalny, nie powodujący podrażnień. Instrukcja użytkowania chusteczek podobna jak w wersji  bez saponin. Również te chusteczki obecnie są biodegradowalne.

 

 

Chusteczki wodne

 

W opakowaniu jest 60 chusteczek. 

 

3. Ciekawym produktem są chusteczki polskiego producenta h2O Wipes. W swoim składzie chusteczki mają tylko 4 składniki: Aqua, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Glicerin, Ascorbic Acid. Poza wodą i ekstraktem z grejpfruta, chusteczki zawierają pielęgnującą i nawilżającą glicerynę i witaminę C. Skład dobry, nie zawiera substancji, które mogłyby podrażniać delikatną skórę niemowlęcia. 

Produkt jest przebadany dermatologicznie.

Zawiera instrukcję użytkowania. Producent zaleca:

1. Przechowywanie chusteczek  tylko w oryginalnym opakowaniu.

2. Przed zakupem należy sprawdzić termin ważności, a po otwarciu zużyć chusteczki w przeciągu miesiąca.

3. Chusteczki należy przechowywać z dala od dzieci, w suchym i chłodnym miejscu."

 

Przenoszenie chusteczek do innego opakowania, które nie zawierają konserwantów innych niż ekstarkt z pestek grejpfruta i witamina C,  może spowodować ich zanieczyszczenie. 

 

Producent informuje również, że dzięki temu, że chusteczki nie zawierają żadnych substancji chemicznych wiążących wodę, jej nadmiar po jakimś czasie może znaleźć się na dnie opakowania. Jeśli tak się stało, należy odwrócić opakowanie do góry nogami, aby woda mogła wrócić do chusteczek.

 

Chusteczki są biodegradowalne.

 

 

 

 

 

Chusteczki wodne Aqua Water Wipes

 

To kolejne biodegradowalne chusteczki nasączone wodą. Dodatkowym składnikiem jest extract  z aloesu. Chusteczki można stosować od pierwszego dnia życia dziecka, nawet u noworodków urodzonych przedwcześnie. Woda, która znajduje się w chusteczkach  podlega procesowi siedmioetapowego oczyszczania za pomocą rozmaitych filtrów, jest to tzw. woda EDI.

 

Podsumowanie

 

Produkty obu producentów są godne polecenia. Są ulepszoną wersją wacika nasączonego wodą. Warte używania wszędzie, w domu i poza, ale mając na uwadze nasze środowisko, które musi jeszcze służyć kolejnym pokoleniom, używajmy w domu wacików nasączonych woda,  chusteczki zostawmy na specjalne okoliczności.

 

Dziękuję, że przeczytałaś/eś mój artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z wiedzą o zdrowiu, zapraszam do mojego bloga ponownie. 

Potrzebujesz wizyty domowej, porady laktacyjnej lub teleporady - zapraszam do zapoznania się z moją ofertą i kontaktu.

 

Więcej interesujących porad i informacji o zdrowiu znajdziesz na stronie Spis treści bloga

  

© 2023 created with afterweb.pl

Kontakt

Menu

Lekarz pediatra neonatolog

Wizyty domowe Lublin i okolice
Wizyty domowe w zależności od dyspozycji
godz: 9-18
tel: +48 505 129 655
e-mail: marzena.8921285@gmail.com

Teleporady ( cała Polska )
Poniedziałek - Niedziela
godz: 9-23
tel: +48 505 129 655

 

W razie braku odbioru telefonu proszę o sms z prośbą o wizytę domową lub teleporadę.

 

 

 

Strona główna

 

 

O mnie

 

 

Oferta

 

Specjalizacje

 

- Pediatra
 

- Neonatolog

 

 

Teleporady

 

Cennik

 

Blog

 

Współpraca

 

Kontakt

Dr n.med.Marzena Kostuch

Pediatra neonatolog

Wizyty domowe 

Lublin i okolice

Teleporady (cała Polska)

 

Blog o zdrowiu, na którym znajduję się szereg ciekawych informacji przydatnych dla pacjentów

16 grudnia 2020