"> Szczepienie przeciwko grypie u dzieci                                                                                                                                   

Szczepienie przeciwko grypie u dzieci 

Dlaczego powinniśmy szczepić dzieci przeciwko grypie 

 

Grypa to ostra choroba wirusowa, która często kończy się poważnymi powikłaniami stanowiącymi zagrożenie życia. Rokrocznie w sezonie grypowym 

 na świecie z powodu grypy i jej powikłań umiera od 300 000 do 500 000 osób, mimo że łatwo jej zapobiegać poprzez szczepienie. 

 

Przeczytaj Od grypy do zapalenia mózgu i przeszczepu serca

 

Grypa to choroba, która dotyka całą populację. Nie tylko ludzi starszych i schorowanych ale również małe dzieci, młodych zdrowych, wysportowanych ludzi. I nawet tacy młodzi wysportowani ludzie umierają z powodu grypy. Dlatego warto się zaszczepić. Tym bardziej, że po raz kolejny czeka nas sezon infekcyjny z grypą i koronawirusem. Nie wiemy jak nasz organizm zareaguje na zachorowanie na grypę i koronawirusa w krótkim czasie. Nie ryzykujmy własnego zdrowia i zdrowia naszych najbliższych. Wykorzystajmy fakt istnienia szczepienia, które jest jednym z bezpieczniejszych szczepień, ponieważ szczepić się  mogą również kobiety w ciąży. 

 

Wielokrotnie usłyszałam od rodziców, że nie wiedzieli, że dzieci można szczepić przeciwko grypie. Nikt im dotychczas o tym nie powiedział. A więc Drodzy Rodzice, dzieci można szczepić przeciwko grypie. 

Dzieci powyżej 6 miesiąca życia można szczepić przeciwko grypie domięśniowo lub podskórnie, a po drugim roku życia można szczepić domięśniowo, podskórnie lub szczepionką donosową. Nie bądźmy mądrzy po szkodzie.  W ostatnim sezonie grypowym w Polsce zmarły z powodu grypy wcześniej zdrowe dzieci. Nie sprawdzajmy na własnej skórze co przeżywają rodzice, którym zmarły dzieci z powodu grypy, na którą nie zostały zaszczepione, mimo istnienia szczepionki. Nawet jeśli człowiek zaszczepiony zachoruje, to jednak choruje łagodnie. Szczepienie chroni przed powikłaniami grypy, w tym najcięższym - chroni przed zgonem. Pamiętajmy grypa naprawdę zabija. Nie tylko COVID-19. 

 

Pamiętajmy, że szczepienie przeciwko grypie chroni przed grypą a nie innymi infekcjami wirusowymi. Nie chroni przed CoVID19. Dlatego możliwe jest to o czym często mówią przeciwnicy szczepień, że po zaszczepieniu się przeciwko grypie, ktoś mimo to ciężko zachorował. Tak, mógł zachorować ponieważ wirusów na świecie jest wiele. Z dużym prawdopodobieństwem nie była to jednak grypa. A jeśli nawet zaszczepiony człowiek zachoruje na grypę, bo też jest to możliwe, to infekcja u zaszczepionego człowieka przebiega zazwyczaj  łagodniej i co najważniejsze, szczepienie chroni przed powikłaniami pogrypowymi, w tym przed jednym z najcięższych, często śmiertelnym - chroni przed zapaleniem mięśnia sercowego. 

 

Szczepienia to dobrodziejstwo, które ratuje nasze życie i zdrowie. Nie walczmy ze szczepieniami - korzystajmy z tego dobrodziejstwa. Szczepienia naprawdę ratują nasze życie i zdrowie. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego - proszę przypomnieć sobie jak wyglądał paraliż świata spowodowany wirusem Sars-Cov-2. 

 

Przeczytaj też Kaszel po infekcji - jak długo może się utrzymywać

Czy zielony katar zawsze oznacza infekcję bakteryjną

 Potrzebujesz wizyty domowej, porady laktacyjnej lub teleporady - zapraszam do zapoznania się z moją ofertą i do kontaktu

 

Więcej interesujących porad i informacji o zdrowiu znajdziesz na stronie Spis treści bloga 

© 2023 created with afterweb.pl

Kontakt

Menu

Lekarz pediatra neonatolog

Wizyty domowe Lublin i okolice
Wizyty domowe w zależności od dyspozycji
godz: 9-18
tel: +48 505 129 655
e-mail: marzena.8921285@gmail.com

Teleporady ( cała Polska )
Poniedziałek - Niedziela
godz: 9-23
tel: +48 505 129 655

 

W razie braku odbioru telefonu proszę o sms z prośbą o wizytę domową lub teleporadę.

 

 

 

Strona główna

 

 

O mnie

 

 

Oferta

 

Specjalizacje

 

- Pediatra
 

- Neonatolog

 

 

Teleporady

 

Cennik

 

Blog

 

Współpraca

 

Kontakt

Dr n.med.Marzena Kostuch

Pediatra neonatolog

Wizyty domowe 

Lublin i okolice

Teleporady (cała Polska)

 

Blog o zdrowiu, na którym znajduję się szereg ciekawych informacji przydatnych dla pacjentów

02 października 2022