">     W czym prać ubranka małych alergików - poleca pediatra                                                                                                                                     

W czym prać ubranka małych alergików - poleca pediatra

Skóra dzieci jest bardzo wrażliwa i łatwo ulega podrażnieniom. Dotyczy to skóry każdego dziecka, nie tylko alergika. Skóra dzieci z alergiami każdego rodzaju może być jeszcze bardziej wrażliwa. Dlatego ważne jest odpowiednie dobieranie proszków do prania dla dzieci z alergiami. W składzie detergentów do prania jest wiele substanji, które mogą podrażniać skórę i wywoływać objawy alergii. Są to substancje zapachowe, wybielacze optyczne, aktywatory TAED, barwniki chemiczne czy rozjaśniacze optyczne. Wybór detergentów do prania dla wrażliwej skóry dziecka jest obecnie bardzo duży. Poniżej zaprezentuje kilka z nich. 

 

Jaki produkt do prania ubranek dziecięcych małych alergików

 

Na rynku dostępnych jest wiele detergentów do prania ubranek dziecięcych. Na wielu produktach znajdziemy dopisek sensitive. Jednak mimo zachęcajacych informacji przekazywanych przez producentów, wiele dzieci ma reakcje skórne po zastosowaniu powszechnie dostępnych produktów do prania. Wraz z rodzicami moich pacjentów cierpiących na atopowe zapalenie skóry długo poszukiwaliśmy idealnego środka do prania. I pewnie takiego idealnego nigdy nie znajdziemy. Ale stosunkowo duża grupa moich pajentów najlepiej reaguje na produkt Sodasan Płyn do prania uniwersalny SENSITIVE.

 

Płyn do prania ubranek dla alergików Sodasan Sensitive

 

Płyn zawiera wyłącznie produkty naturalne pochodzenia roślinnego, które są całkowicie biodegradowalne. Produkt jest dobrze tolerowany nawet przez najbardziej wrażliwych pacjentów z atopowym zapaleniem skóry. Co w obecnych czasach ważne, produkcja płynu jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. 

Płyn nadaje się do prania wszystkich rodzajów tkanin, z wyjątkiem bardzo delikatnych - wełny i jedwabiu. 

 

Ciekawym produktem bardzo dobrze ocenianym przez rodziców alergików, które źle reagują na płyny i proszki powszechnie dostępne w sklepach, jest też hipoalergiczny płyn do prania dla dzieci - Ecogenic

 

Podobnie jak poprzedni płyn zawiera wyłącznie naturalne produkty pochodzenia roślinnego, jest całkowiccie biodegradowalny. Nadaje się do wszystkich rodzajów ubranek i tkanin oraz do prania w szerokim zakresie temperatur, również niskich. Jest bardzo dobrze oceniany przez rodziców wymagających alergików. 

 

Produktem przeznaczonym dla dzieci ze skórą wrażliwą, w tym noworodków od pierwszego dnia życia jest Derma skoncentrowany płyn do prania białych tkanin..

Derma skoncentrowany płyn do prania białych tkanin

 

Płyny Derma są nie tylko odpowiednie dla wrażliwej skóry dziecka od pierwszego dnia życia, ale są również przyjazne dla środowiska. Skutecznie piorą równiez w niskich temperaturach. Płyny Derma nie zawierają substancji zapachowych, wybielaczy optycznych i barwników. Płyny Derma posiadają certyfikat Nordic EcoLabel, który potwierdza bezpieczeństwo płynów Derma dla środowiska oraz potwierdza, że płyny te nie były testowane na zwierzętach. Płyny Derma posiadają również certyfikat AllergyCertified potwierdzający, że są to produkty hypoalergiczne wolne od substancji zapachowych i barwników. Płyny Derma to produkty wegańskie nie zawierające substancji pochodzenia zwierzęcego. 

 

Przeczytaj też Jak pielęgnować skórę w atopowym zapaleniu skóry z silnym świądem

Kąpiel w podchlorynie sodu łagodzi zaostrzenia atopowego zapalenia skóry

  

Potrzebujesz wizyty domowej, porady laktacyjnej lub teleporady - zapraszam do zapoznania się z moją ofertą i kontaktu.


Więcej interesujących porad i informacji o zdrowiu znajdziesz na stronie Spis treści bloga

 

  

© 2023 created with afterweb.pl

Kontakt

Menu

Lekarz pediatra neonatolog

Wizyty domowe Lublin i okolice
Wizyty domowe w zależności od dyspozycji
godz: 9-18
tel: +48 505 129 655
e-mail: marzena.8921285@gmail.com

Teleporady ( cała Polska )
Poniedziałek - Niedziela
godz: 9-23
tel: +48 505 129 655

 

W razie braku odbioru telefonu proszę o sms z prośbą o wizytę domową lub teleporadę.

 

 

 

Strona główna

 

 

O mnie

 

 

Oferta

 

Specjalizacje

 

- Pediatra
 

- Neonatolog

 

 

Teleporady

 

Cennik

 

Blog

 

Współpraca

 

Kontakt

Dr n.med.Marzena Kostuch

Pediatra neonatolog

Wizyty domowe 

Lublin i okolice

Teleporady (cała Polska)

 

Blog o zdrowiu, na którym znajduję się szereg ciekawych informacji przydatnych dla pacjentów

23 stycznia 2021